Hírek
2011. Július 15. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kiütötték a svájci frankot - 233 fölött az új történelmi csúcs
Megint erőre kapott a svájci frank a forinttal szemben, a romló nemzetközi piaci hangulat miatt, de a vegyes üzenetet hordozó olasz államkötvény aukciók is a frank ellen vannak.
A svájci frank jegyzése a forinttal szemben ma soha nem látott szintre került, 233 forint 60 fillérig mentek el a jegyzések és nem kizárt a további erősödés sem.
Bár a vételi érdeklődés viszonylag kedvező volt az olasz aukción, de a hozamok jelentősen megemelkedtek, azaz az olasz államnak borsos árat kell fizetnie a piaci alapú finanszírozásért – írta a portfolio.hu. Az 5 éves kötvényaukciós hozam (4,93 százalék) 2008 júniusa óta a legmagasabb, míg a 15 papírnál kialakult 5,9 százalékos hozam történelmi csúcsnak számít. Az aukciós eredményekre az euró kissé gyengült, míg a vezető részvényindexek csökkenés felé mozdultak.
Tegnap Thomas Jordan, a svájci jegybank alelnöke azt nyilatkozta, hogy rendkívül aggódik az eurozónában tapasztalt fejlemények miatt, s kiemelt figyelemmel követik az EUR/CHF árfolyamot. Az alelnök utalt arra, hogy az intervenció, mint eszköz, bármikor bevethető.
Rátett egy lapáttal a rossz hangulatra a Moody’s tegnap esti bejelentése, miszerint leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette az Egyesült Államok lehetséges legjobb, 'Aaa' kormánykötvény-besorolását, mivel nem látnak esélyt a megállapodásra az adósságplafon megemeléséről a határidőig. Egyelőre tehát nincs megállapodás, Barack Obama amerikai elnök ma is tárgyal a képviselőkkel.
Harcolnak az idővel az amerikai politikusok, hogy az augusztus 2-i határidő előtt döntés szülessen az amerikai adósságplafon emeléséről. Az amerikai pénzügyminiszter szerint a kincstárban augusztus 2-ig állnak rendelkezésre a megfelelő források a kiadások finanszírozására. A kormánynak augusztus 3-án kell jelentősebb összeget kifizetnie, többek között az idősebb lakosok, háborús veteránok és rokkantak szociális juttatásait.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
