Hírek
2011. Október 20. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Közeleg a karácsonyi vásár Stuttgartban

Hamarosan kezdődnek az ünnepi vásárok nemcsak hazánkban, de szerte Európában. Az egyik legrégebbi, a stuttgarti karácsonyi vásár Európa egyik legnagyobb karácsonyi vására és közel 300 éves múltra tekint vissza.
A magyar utazók is könnyedén az ünnepi forgatag részeseivé válhatnak, a Germanwings ugyanis közvetlen járatokat közlekedtet Budapest és Stuttgart között.
A stuttgarti karácsonyi vásár 280 mesésen feldíszített standja a város szívében a régi kastély előtt, mesebeli környezetben várja a vendégeket. A valóban felejthetetlen látványt már csak a közelben található hatalmas korcsolyapálya szárnyalhatja túl. A jégen korcsolyázva és forró teát iszogatva egy igazi, romantikus, karácsonyi mesébe illő élményben lehet részünk. Nem véletlen, hogy a varázslatos mesevilágba repítő Schlossplatz minden évben több millió látogatót vonz.
A gasztronómia szerelmeseit is könnyen rabul ejtheti a város, hiszen a vásáron kedvükre válogathatnak a sváb specialitások, sült kolbászok, mézeskalácsok és mandulás különlegességek között. A karácsonyi fények, a vanília és fahéj mindent betöltő illata, az adventi koncertek még teljesebbé teszik a karácsonyi hangulatot.
Nyitva tartás: 2010. november 23-tól december 23-ig, hétfőtől szombatig: 10 órától 21 óráig, vasárnap: 11 órától 20 óráig.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját