Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2018. Július 17. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Küldeményeket lopott és leveleket égetett el egy postásként dolgozó diák a társaival

Küldeményeket lopott és leveleket égetett el egy postásként dolgozó diák a társaival

Sikkasztás miatt eljárás indult Nagykanizsán egy 16 éves fiatal és két társa ellen, mert a nyáron postásként dolgozó diák lopott a rábízott csomagokból, több száz levelet pedig elégetett vagy elszórt

- erősítette meg a Zalai Hírlap információját a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-nek.

Sznopek Veronika közölte: sikkasztás megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást a három fiatallal szemben a Nagykanizsai Rendőrkapitányság.

A Zalai Hírlap online kiadása arról írt: egy olvasói levél alapján derült ki, hogy heteken át nem kézbesített leveleket a helyettesítő postásként dolgozó diák. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság az eset kapcsán a lappal azt közölte, július 6-án érkezett állampolgári bejelentés arról, hogy Nagykanizsán, a Péterfai utcában, egy erdős területen három fiatalember postai leveleket éget el.

A nyomozók megállapították, hogy a postán diákmunkásként dolgozó 16 éves fiú a rábízott csomagokat és leveleket két fiatalkorú társával felbontotta. A küldeményekből mobiltelefontokokat, valamint más árukat tulajdonítottak el, illetve több kézbesítendő küldeményt elégettek, megsemmisítettek, több száz darabot pedig elszórtak az égetés helyszínén.

A lap megkeresésére a Magyar Posta kommunikációs osztálya a folyamatban lévő rendőrségi eljárás miatt nem adott tájékoztatást az esetről.

A diákmunkások foglalkoztatásával kapcsolatos kérdésekre azt válaszolták, hogy a posta által a nyári időszakban alkalmazott diákok közönséges levélküldeményeket kézbesíthetnek, hivatalos iratokat nem. A munkaerő felvételénél személyes beszélgetés során ismertetik az adott munkakörrel járó kötelezettségeket, a munkavállalókat elméleti oktatásban részesítik, illetve tapasztalt postásoktól szakmai gyakorlati képzést is kapnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -