Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2022. Május 04. 14:20, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Leesett a fémkosár a dolgozóval, súlyosan megsérült - Fotók

Leesett a fémkosár a dolgozóval, súlyosan megsérült - Fotók

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat az Esztergomi Járási Ügyészség egy cég ügyvezetőjével és egyik alkalmazottjával szemben.

A vádirat szerint a villanyszereléssel foglalkozó társaság 2020. augusztus 14-én az ügyvezető vezetésével és utasításai alapján egy dorogi telephelyen erőátvételi kábelek szerelését végezte mintegy 6 méteres magasságban.

A munka végzése során a kábelek magasba történő felemeléséhez az ügyvezető és az irányítása alatt álló szakmunkás, valamint a segédmunkás sértett egy targoncát vettek igénybe, amelynek emelővillájára egy fém kosarat rögzítettek.

A szakmunkás férfi a targonca kezeléséhez szükséges jogosítvánnyal, míg a targonca személyemelésre tanúsítvánnyal nem rendelkezett. A kosárban álló segédmunkás férfit és a rögzíteni kívánt kábelt a szakmunkás férfi a targoncát kezelve többször a magasba emelte, hogy az ügyvezető férfi a felemelt kábeleket a magasban rögzíteni tudja – közölte az ügyészség.



Az egyik emelésnél mintegy 2,5-3 méteres magasságban a rakományrögzítő zsinór, a spanifer elszakadt, a kosarat a kábel súlya lehúzta, az megbillent és sértettel együtt az üzemcsarnok beton padlózatára zuhant.

Az esés következtében sértettnek a bal oldali ugrócsontja eltörött, és a külboka felett lágyrész sérülése keletkezett, amely sérülések gyógytartama 2-3 hónap.

Az ügyészség a munkavédelmi szabályokat és az emelőgép használatára vonatkozó szabályokat megszegő ügyvezetővel és a szakmunkással szemben nyújtott be vádiratot, amelyben arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság az elkövetőkkel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést szabjon ki – tette hozzá a vádhatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.