Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2022. Június 17. 09:42, péntek | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Magára hagyta csecsemőjét egy nő Baranyában, a pici meghalt

Magára hagyta csecsemőjét egy nő Baranyában, a pici meghalt

Emberölés miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, miután egy magára hagyott újszülöttet találtak a Harkány közelében lévő márfai szőlőhegyen csütörtökön délután.

A csecsemő még életben volt, amikor rátaláltak, szakszerű ellátása ellenére azonban a kórházban meghalt.

A rendőrök police.hu oldalon lévő tájékoztatása szerint a horvát társszervek szerdán éjfél után értesítették a magyar rendőröket arról, hogy az eszéki kórházban elláttak egy nőt, aki vélhetően előző délután Magyarország területén megszülte a gyermekét, majd a csecsemőt magára hagyta.

A 31 éves horvát állampolgárságú nő ellentmondásos információkat adott arról, hogy pontosan hol adott életet a gyermeknek, azonban a rendőrök a beszerzett adatok alapján kutatásba kezdtek, végül a Harkány közelében fekvő Márfa szőlőhegyén csütörtökön délután találták meg az életben lévő újszülöttet.

A csecsemőt még a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították, azonban életét már nem tudták megmenteni.

A horvát nő ellen tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.