Hírek
2023. Május 06. 13:21, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Már 200 ezret eladtak a MÁV-Volán-csoport új bérleteiből
Szombat hajnalra elkelt a kétszázezredik a MÁV-Volán-csoport új típusú bérleteiből - közölte a MÁV Zrt. szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint a május elseje óta szinte minden helyközi vonat- és buszjáraton használható bérletek negyede országbérlet volt, a többi pedig a vármegyék között oszlott meg - a várakozásoknak megfelelően - nem egyenlő arányban: a legtöbb Pest, a legkevesebb Komárom-Esztergom vármegyében fogyott.
A legtöbb bérlet Pest vármegye mellett Győr-Moson-Sopron és Hajdú-Bihar vármegyében kelt el.
A vármegyebérletek kétharmada teljesárú, de az országbérleteknél fordított az arány, mivel ezeknél a 90 százalékos kedvezménnyel megvásárolható bérletekből fogyott több, majdnem négyszer annyi, mint a teljes árúakból - tudatták.
A vármegye- és országbérletek egységesen 30-30 napra érvényesek, így a szakemberek várakozása szerint az élénk érdeklődés a jövő héten is folytatódik - olvasható a közleményben.
Fotó: Mávcsoport.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
