Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2020. Június 09. 08:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már lehet jelentkezni a napközis Erzsébet-táborokba

Már lehet jelentkezni a napközis Erzsébet-táborokba

Már jelentkezhetnek a napközis Erzsébet-táborokba az iskolák, a családsegítő szolgálatok és központok, valamint a kötelező közművelődési feladatokat ellátó intézmények

- tájékoztatta az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány az MTI-t.
A közlemény szerint az első tábori turnus június 29-én indul, júniusban és júliusban a tavalyihoz képest kétszer annyian, százezren táborozhatnak napközikben.

A hétfőtől péntekig tartó táborok az ország bármely településén megvalósíthatók 8 és 17 óra között. A táborban napi négyszeri étkezést, változatos élményprogramokat és kirándulásokat biztosítanak. A programtervbe a jelentkező intézményeknek higiéniai oktatást is be kell építeniük. Ennek megvalósítását az alapítvány egy gyerekeknek készült oktatóvideóval segíti, a táboroztatóknak pedig szintén egy filmen keresztül tart felkészítést az érvényes járványügyi előírásokról és egészségügyi javaslatokról, ajánlásokról - írták.

Hozzátették: idén hetente 25 ezer forint értékű hidegétkezési utalvánnyal ismerik el a táborok lebonyolításában részt vevők munkáját.

Jelentkezni maximum 20 tagú gyermekcsoportokkal a www.erzsebettaborok.hu oldalról is elérhető E-tábor Plusz felületen június 16-áig lehet. A jelentkezéshez idén kevesebb dokumentumot kell benyújtani, így rövidebb a feldolgozási idő is. Egyes dokumentumokat az intézményeknek a táborok megkezdéséig, másokat a táborokat után kell feltölteniük az online felületre vagy postán elküldeniük az alapítványhoz - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -