Hírek
2013. December 09. 09:54, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Már öt kilogramm szárított dohány engedély nélküli tartása bűncselekménynek számíthat
Már öt kilogramm szárított, fermentált vagy vágott dohány engedély nélküli birtoklása, megszerzése bűncselekménynek számítana egy az Országgyűlés gazdasági bizottsága által benyújtott módosító indítvány szerint.
A javaslatot az egyes törvényeknek a gyermekek védelme érdekében történő módosításához nyújtották be, azt hétfőn szinte egyhangúlag támogatta az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága.
A Rogán Antal (Fidesz) vezette gazdasági bizottság azzal indokolta a büntető törvénykönyv (Btk.) kiegészítését, hogy elszaporodott a nagy mennyiségű dohánytermékek illegális kereskedelme, és ezzel a gyermekek és az ifjúság egészségének védelme is sokszorosan kiszolgáltatott helyzetbe került.
A módosító indítvány a Btk.-ban megváltoztatja a jövedékkel visszaélés elősegítése egyik minősített esetét, e szerint jelentős mennyiségnek számítana a szárított, fermentált vagy vágott dohány már öt kilogrammtól.
A Btk. szerint alapesetben vétség a jövedékkel visszaélés elősegítése, vagyis a jövedéki adóról szóló törvényben meghatározott berendezés, készülék, eszköz vagy alapanyag engedély nélküli vagy a jogszabály megszegésével történő előállítása, megszerzése, tartása, forgalomba hozása, illetve a zárjegy, az adójegy engedély nélküli megszerzése, tartása.
A jövedékkel visszaélés minősített esete, ha azt többek között nagy mennyiségre követik el, ez bűncselekménynek számít. Az alkotmányügyi bizottság által is támogatott módosító indítvány ezt a mennyiséget határozza meg most.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
