Hírek
2025. Április 06. 08:14, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Még két hétig lehet jelentkezni a Nemzeti Kibervédelmi Intézet hackerversenyére
Április 20-án éjfélig lehet jelentkezni a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének hackerversenyére.
A kibervédelmi intézet honlapján közzétett felhívás szerint a Hungarian Cyber Security Challenge (HCSC'24) elnevezésű IT-biztonsági versenyre minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár jelentkezhet.
A versenyt április 24-én 18 óra és április 27-e 18 óra között - csütörtöktől vasárnapig - rendezik meg, a versenyzők a saját gépeiket használhatják.
Az egyfordulós versenyen CTF és forensic image jellegű feladatokat kell megoldani, mindenki ugyanazokat kapja. A versenyen használt platformot (CTFD) és kommunikációs csatornát (Discord) a szervezők biztosítják.
Három kategóriában díjazzák az indulókat: a juniorok közé tartoznak a 2005. január 1-je és 2009. december 31-e között születettek, a seniorokhoz a 2000. január 1-je és 2004. december 31-e között születettek, míg az összesített versenyben minden részt vevő játékos eredményét figyelembe veszik, kortól függetlenül.
A közlemény szerint ezzel az eseménnyel válogatják ki az októberi lengyelországi európai versenyen (European Cybersecurity Challenge, ECSC) induló magyar csapatot.
A hackerversenyről bővebb információk a verseny honlapján - https://nki.gov.hu/rendezvenyek/hcsc/ - találhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Anyatej-kiegészítő tápszereket hívott vissza a Müller
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Napokkal a szilágycsehi templomtorony leomlása előtt észlelték a gyorsuló állagromlást
A román művelődési minisztérium szombati közlése szerint napokkal a szilágycsehi református templom tornyának leomlása előtt észlelték a gyors állagromlását a szakemberek.
2026. Február 07. 13:00, szombat | Életmód
Végső búcsút vettek Tarr Bélától
Több százan, családja, barátai, pályatársai, tanítványai és tisztelői kísérték utolsó útjára Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőt pénteken a Fiumei úti sírkertben.
