Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2011. Október 20. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

Megállt az élet a fővárosban

Megállt az élet a fővárosban

Összecsaptak a tüntetők a rendőrökkel a görög fővárosban. Az athéni parlament előtt több tízezren tiltakoztak a kormány megszorító politikája ellen.

A szakszervezetek kétnapos sztrájkja miatt megállt az élet a görög fővárosban, több tucat repülőjáratot töröltek, akadozik a tömegközlekedés és a legtöbb bolt is zárva tart. A Malév járatait nem kellett törölni.

Az athéni parlament melletti teret teljesen ellepték a megszorítás ellen tüntetők. A demonstrálók egy kisebb csoportja megpróbálta áttörni a kordont, többen Molotov-koktélokkal és utcakövekkel dobálták a rendőröket. A legnagyobb görög szakszervezetek kétnapos sztrájkja miatt megállt az élet a görög fővárosban. Több tucat repülőjáratot töröltek, akadozik a tömegközlekedés és az iskolák is bezártak. A megmozdulásokhoz az orvosok, a gyógyszerészek, az adóellenőrök és az újságírók is csatlakoztak.

A görög parlament szerda este, illetve csütörtökön szavaz a kormány legújabb kiigazító programjáról. A javaslat a kormánypártot is megosztja, több képviselő is jelezte, hogy ellene fog szavazni. A miniszterelnök elismerte, hogy a csomag még nem nyújt végleges megoldást az ország adóssággondjaira.

Jeórjiosz Papandreu úgy fogalmazott: „a deficit tartós csökkentéséhez át kellene alakítanunk a gazdaság szerkezetét, de erre most nincs időnk. Gyors intézkedéseket kellett meghoznunk, amit sokan igazságtalannak éreznek”.

Az adóemeléseket, illetve nyugdíj- és közalkalmazotti bércsökkentéseket is tartalmazó csomag a korábban megítélt külföldi mentőhitel feltétele. A nyolcmilliárd eurós kölcsön nélkül Görögország fizetésképtelenné válna. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld

Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja

Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.

2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.