Hírek
2019. Április 27. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt a napi melegrekord
Megdőlt a napi melegrekord pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
Mostanáig ezen a napon 30,4 Celsius-fok volt a csúcshőmérséklet, amit 1934-ben Szerepen mértek. Most ennél fél fokkal melegebb volt Békés megyében. Békéssámsonban 30,9 fokig emelkedett a hőmérséklet.
Kitértek arra is, hogy szoros volt a "verseny", mert Bakson, Fülöpházán, Kiskunmajsán, Kübekházán és Pitvaroson is 30,8 fokot regisztrált a mérőműszer, valamint további nyolc alföldi állomáson volt 30,5 és 30,7 fok között a csúcs. A budapesti rekord (29,3 fok, 2013) viszont marad a továbbiakban is, mert a belvárosban "csak" 29,2, míg Pestszentlőrincen 28,9 fokot regisztráltak.
Az előrejelzés szerint a következő napokban hidegfront hoz lehűlést és csapadékot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
