Hírek
2017. Október 08. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak táblázása
Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak kitáblázása, az új, egységes arculatú táblák elsőként a Pannonhalma-Balatonfüred és a Fertőd-Keszthely szakaszokon jelennek meg
- közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szombaton az MTI-vel. A közlemény szerint az NFM 2017-ben 350 millió forint hazai forrást biztosít a kiemelt fontosságú turisztikai kerékpárutak kitáblázására. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. kisforgalmú országos és önkormányzati utakon, erdei utakon és árvízvédelmi töltéseken helyez el útirányjelző és információs táblákat.
A 2017-es forrás hét kiemelt turisztikai kerékpárút kitáblázásának költségeit fedezi a Fertőd-Keszthely, a Pannonhalma-Veszprém-Balatonfüred, a Nagykanizsa-Szepetnek-Semjénháza-Murakeresztúr, az Eger-Mezőkövesd-Poroszló, a Tokaj-Mád-Sárospatak, a Dunaföldvár-Kecskemét- Békés szakaszokon és az EuroVelo11 kritikus szakaszain, mintegy 900 kilométeren.
A munkálatok útirányjelzők kihelyezésével kezdődtek meg Pannonhalma és Balatonfüred között 110 kilométeren, Fertőd és Keszthely között pedig 126 kilométeren összesen 73 millió forintból.
Emlékeztettek, 2020-ig mintegy 70 milliárd forint uniós és 36 milliárd forint magyar forrás áll rendelkezésre hivatásforgalmi és turisztikai célú kerékpárutak és a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
