Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2012. Május 30. 07:01, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Melyik a 7 leggyakrabban hamisított étel?

Melyik a 7 leggyakrabban hamisított étel?

Egy új tanulmány szerint a nap mint nap fogyasztott ételekbe sajnos sokszor olyan anyagok is belekerülnek, amelyeknek nem kellene. Ez élelmiszer- hamisításnak minősül.

Annak érdekében, hogy csökkentsék a költségeket, a gyártók az elsődleges összetevőket illegálisan kicserélik valami olcsóbbal. A 7 leggyakrabban hamisított étel közül pedig sajnos sok olyan van, amit nap mint nap fogyasztunk - írja a Fox News.

Az import összetevőket nagyon nehéz ellenőrizni. Ez a legnagyobb kihívás a szakértők és ügynökségek számára, akik a csalók nyomába erednek.

Itt a 7 leggyakrabban hamisított étel: a kutatók rájöttek, hogy az olíva olaj - még az extra szűz is - a leggyakrabban hamisított étel, melyet általában mogyoróolajjal helyettesítenek. Ez az ételallergiások számára aligha örömhír. Az is előfordul, hogy kukorica-,napraforgó-,földimogyoró-,szójabab-, vagy pálmaolajjal pótolják az olíva olajat.

Ha azt gondolja, hogy a pohár tej, amit minden reggel megiszik, tehénből származik, lehet, hogy téved. Kiderült, hogy egy egész állatkert is lehet abban a doboz tejben, elkezdve egészen a juhtejtől, a különböző marhafélék tején át a kecsketejig. De a tejet újrafeldolgozott tejporból, karbamidból és tejoltóból is előállíthatják. Mindemellett a méz, a sáfrány, a narancslé, a kávé és az almalé a leggyakrabban hamisított ételek és italok.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.