Városlista
2026. július 3, péntek - Kornél

Hírek

2019. Május 18. 10:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Minden eddiginél nagyobb területen lesz idén a Szántóföldi Napok és AgrárgépShow

Minden eddiginél nagyobb területen lesz idén a Szántóföldi Napok és AgrárgépShow

Idén 60 hektáron 150 kiállítóval várja az érdeklődőket május 23-án és 24-én Mezőfalván az ország legnagyobb szántóföldi szakmai rendezvénye, a III. NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetsége (MEGFOSZ) a rendezvény szervezőiként hangsúlyozták, hogy a látogatók hatékonyságot javító újdonságokkal találkozhatnak, naprakész információkat szerezhetnek.

A kiállításon a 9 hektáros növényfajta-bemutatókon, mikro- és demóparcellás termesztési bemutatókon kívül a mezőgazdasági gépek kínálata is megtekinthető. Az állógépes kiállításon több mint 9000 négyzetméterén 55 kiállító, a belföldi gépforgalmazás 80 százalékát lefedő cégek mutatkoznak be. A gépeket a 20 ezer négyzetméteres demópályán ki is lehet kipróbálni.

A látogatók a legújabb nemesítési és kutatási eredményeket is a gyakorlatban ismerhetik meg, emellett talajtani előadásokkal és erdőgazdálkodási programokkal is találkozhatnak.

A rendezvényre a belépés ingyenes.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.