Hírek
2024. Szeptember 03. 07:50, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez
Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez
A közlemény szerint a társaság és a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. immár tíz éve közösen végzi ezt a szállítási feladatot. Ahogyan eddig is, idén is hiánytalanul és határidőre kapták meg a tankönyveket az iskolák.
A tankönyvek kiszállítását augusztus 1-jén kezdte meg a társaság és 20 munkanap alatt, az iskolákkal előre egyeztetett időpontban, előre tervezett és ütemezett módon valamennyit célba is juttatta; 3952 iskolába 11,6 millió tankönyvet vittek ki a társaság munkatársai - írták.
Közölték azt is, hogy a vállalat már februárban megkezdte a tankönyvek szállítására való felkészülést, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-vel egyeztetve - elhelyezkedéstől, útvonaltól, tankönyvmennyiségtől függően - szállítási ütemterv készült, ez alapján történt folyamatosan augusztusban a csaknem 9000 raklapnyi tankönyv szállítása.
Az augusztus végi kiszállítást követően, várhatóan szeptember második felében kezdődik az addig leadott iskolai pótrendelések teljesítése - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
