Hírek
2020. Január 06. 07:52, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Négyszáznál is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén
Péntektől vasárnapig 403 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 103, szombaton 186, vasárnap 59 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román és horvát határszakaszon 55 migránst fogtak el, embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult eljárás.
Az elmúlt héten az ország területén összesen 757 migránst tartóztattak föl, és kísértek vissza az egyenruhások. A megelőző héten - december 23-tól 30-ig - ez a szám 884 volt. A román és horvát határszakaszon 75 migránst fogtak el az elmúlt héten - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
