Hírek
2018. Április 16. 07:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nehezíti a tavaszi vetést a belvíz
Nehezíti a belvíz a tavaszi vetést - írja hétfői számában a Magyar Idők.
A magasabban fekvő területeken már körülbelül két hete megkezdték a munkálatokat a gazdálkodók, a mélyebb fekvésű tájakon azonban még mindig a belvíz hátráltatja a termelőket.
Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke a lapnak elmondta: az országban 100-150 ezer hektárra tehető azon területek a nagysága, amelyekre 2-3 hétig még biztosan nem tudnak munkagépekkel rámenni a gazdák. Az Alföldön például még mindig jelentős az egyelőre megközelíthetetlen parcellák aránya, és lesznek olyan parcellák - pár száz hektár -, amelyek idén kimaradnak a tavaszi vetésből.
A vetésszerkezet idén is változatlan maradhat, az arányokban azonban lehet némi eltolódás. Elképzelhető, hogy kissé visszaesik majd a szója vetésterülete - helyette az egyre népszerűbbé váló napraforgó kerülhet a földekbe -, mint ahogy az is, hogy ha májusra a felvásárlási árak elérik a tonnánkénti ötvenezer forintot, a korábbinál nagyobb területen vetnek kukoricát a gazdák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
