Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2021. Március 06. 14:52, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nyitva tarthatnak a tavaszi munkák elvégzését biztosító üzletek

Nyitva tarthatnak a tavaszi munkák elvégzését biztosító üzletek

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) javaslatára a kormány úgy döntött,

hogy a kéthetes lezárás alatt is nyitva tarthatnak a mezőgazdaság és az élelmiszeripar zavartalan működéséhez szükséges üzletek - hívta fel a figyelmet a két szervezet pénteki közös közleményében.

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet értelmében a március 8-tól március 22-ig tartó kéthetes lezárás alatt is nyitva tarthatnak a mezőgazdasági és erdészeti tevékenység elvégzéséhez nélkülözhetetlen anyagokat, valamint eszközöket árusító üzletek, az állateledelt, takarmányt forgalmazó üzletek, a mezőgazdasági üzletek, a kertészeti árudák, faiskolák, a piacok, helyi termelői piacok és az állatgyógyszertárak - jelezték a közleményben.

A nőnapra tekintettel március 8-án még kinyithatnak a virágüzletek.

A kormányrendelet alapján elérhető marad a mezőgazdasági és iparigép-szerviz szolgáltatás, az állategészségügyi szolgáltatás, az állat-, növényegészségügyi, élelmiszer-vizsgálati laboratóriumi szolgáltatás, az élelmiszer-feldolgozási szolgáltatás, a közétkeztetési szolgáltatás és az állattenyésztési szolgáltatás.

A NAK, illetve a MAGOSZ a teljes gazdatársadalom nevében köszönetet mond a kormánynak, hiszen így a korlátozások idején is biztosított a tavaszi mezőgazdasági munkák zavartalan elvégzése és a lakosság hazai élelmiszerrel való biztonságos ellátása - írták a közleményben.

Címkék: üzlet, tavaszi munka

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.