Hírek
2025. Május 10. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.
Orbán Balázs kulcsfontosságúnak nevezte az orosz-ukrán háború lezárását. Olyan kormányzati döntéseket kell meghozni, amelyek biztosítják Magyarország békéjét, biztonságát, gazdasági fejlődésének lehetőségét, és amelyek hatása nemcsak 2026 áprilisáig, hanem évtizedes távlatokig tart - mondta.
Kitért arra is, hogy az amerikaiak "kifarolása" után az európaiaknak nem szabad a saját megerősítésükre, visszaépítésükre szánt költségvetési forrásokat Ukrajnának juttatniuk.
"Annyi pénz nem áll rendelkezésre, hogy Ukrajnát az európai közösség részévé tegyük, és még a versenyképességben is fordulat jöjjön, a saját védelmünket is megerősítsük, és az európai gazdaság is beinduljon"
- emelte ki.
A politikai igazgató a másik, "teljes öngyilkossággal felérő" hibalehetőségnek azt nevezte, ha az európaiak át akarnák venni az amerikaiak szerepét, tovább folytatva a háborút, mivel az minden rendelkezésre álló erőforrást "felzabálna".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
