Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2015. November 10. 07:49, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Országos melegrekord dőlt meg hétfőn

Országos melegrekord dőlt meg hétfőn

Megdőlt a november 9-i országos napi melegrekord: egy Baranya megyei településen csaknem 24 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a honlapján.

Kifejtették: mivel délelőtt a Dunántúlon többfelé zavartalanul sütött a nap, a déli, délnyugati területeken gyorsan emelkedett 20 fok fölé a hőmérséklet. Mostanáig az országos melegrekord ezen a napon 23,1 fok volt, azt 2013-ban Sellyén mérték.

Most a Baranya megyei Sátorhelyen 23,8 fokot rögzített az automata - írta a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint a keddre virradó éjszaka képződő köd északkeleten gyorsan ritkul, csak egészen a határ közelében marad legtovább párás a levegő. Napközben a Dunántúlon fokozatosan csökken a felhőzet, így ott több, míg a Tiszántúlon kevesebb napsütés várható. Az északkeleti határ mentén napközben helyenként kisebb eső, zápor is kialakulhat, másutt viszont nem valószínű csapadék.

A középső és az északi országrészben viszont többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 5-12 fok között valószínű, de a középső országrészben néhol enyhébb lehet az éjszaka. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 14-20 fok között alakul, a legtovább párás északkeleti megyékben viszont hűvösebb marad az idő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget