Hírek
2013. Július 21. 09:42, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: MTI
Ötös kiemelt fokozatra emelték a Bobai gumitelepen kitört tűz minősítését
Ötös kiemelt fokozatra emelték a Vas megyei Boba külterületén, a gumitelepen kiütött tűz minősítését, miután az a környező erdőket és a tarlókat is veszélyezteti - közölte a Vas megyei katasztrófavédelem szóvivője vasárnap reggel kilenc órakor az MTI-vel.
Balogh Nikoletta elmondta: a celldömölki önkormányzati, a sárvári és pápai egységekhez csatlakoztak szombathelyi, körmendi, ajkai, keszthelyi, valamint győri hivatásos tűzoltó egységek is. Így fokozott erőkkel dolgoznak a tűz körülhatárolásán és megfékezésén.
A tűzoltókat vasárnap hajnalban riasztották a tűzhöz, a telepen - három méter magasra felrakott oszlopokban - körülbelül tízezer autógumi található.
A szóvivő elmondta: a gumiból nagy mennyiségű füst szabadult fel, ezért a katasztrófavédelmi mobil labor a helyszínen folyamatosan méréseket végez, azt vizsgálják, hogy a gumiabroncsokból felszabaduló füst összetétele miatt szükséges van-e lakosságvédelmi intézkedések meghozatalára.

MTI Fotó: Varga György
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)
