Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2011. December 21. 15:38, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Pénzt kaphat a Malév

Pénzt kaphat a Malév

A mai Malév közgyűlésen születhet döntés a légitársaság tőkehelyzetének rendezéséről.

Közölte a Magyar Hírlappal a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, amely novemberben jelentette be, hogy a Malév rövid távú finanszírozási igényének biztosítására 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal. A kölcsönt a légitársaságnak egy összegben kell törlesztenie a hároméves futamidő végén.

A Malév legutóbb augusztusban kapott pénzt: akkor 18,5 milliárd forint tőkeemelésről döntöttek. Ennek részeként a 2010-ben nyújtott 9,98 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt alakították tőkévé, és – kormányhatározat alapján – további 8,52 milliárd forint készpénzt is kapott a légitársaság. Ennek a pénznek a forrása a Miniszterelnökség „rendkívüli kormányzati intézkedések” előirányzata volt. Mivel a Malév a tavalyi évet 22,5 milliárd forint negatív saját tőkével zárta, ezért volt szükség az előző tőkeemelésre.

Az utóbbi hónapokban javulnak a légitársaság számai: tavaly szeptemberben 8,1, az idén 9,1, 2010 októberében 7,5, az idén 9,6, míg a tavalyi év novemberében 5,1, ez év novemberében pedig várhatóan 6,9 milliárd forint bevétele volt a Malévnek. Tavaly decemberben ötmilliárd forint volt ez az összeg, az idei év utolsó hónapjára pedig hétmilliárdos bevétellel számol a légitársaság. Az előző év azonos időszakához képest már eddig is mintegy hétmilliárd forinttal nagyobb a légicég árbevétele, és az európai átlagot is meghaladó, 75 százalékos telítettségűek a Malév járatai.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: malév

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.