Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2022. Október 18. 14:58, kedd | Belföld
Forrás: mti

Pénzügyminiszter: több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból

Pénzügyminiszter: több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból

Több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból az elmúlt 19 napban - jelentette be keddi Facebook posztjában Varga Mihály.

A pénzügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bónusz Magyar Állampapír és a Prémium Magyar Állampapír 11 százalék feletti kamatozású, biztonságos, kamatadómentes befektetést kínál.

Csökken az ország sérülékenysége, a kamatjövedelem nem külföldre megy, hanem a magyar családoknál marad - hangsúlyozta.

Az állampapírok személyesen és online is megvásárolhatók a Magyar Államkincstárnál, a postán és a forgalmazó bankoknál - fűzte hozzá a miniszter.

Címkék: állampapír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító