Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2022. Augusztus 05. 08:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt

Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt

Országos plakátkampánnyal buzdít véradásra augusztusban a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal együttműködve, mert a nyári hónapokban hagyományosan csökken a véradási aktivitás

- közölte a segélyszervezet csütörtökön az MTI-vel.

Kiemelték: a megfelelő vérkészlet biztosításához országosan nyáron is napi legalább 1600-1800 véradó szükséges.

A plakátokat Budapesten 18, vidéken pedig 30 helyszínen lehet látni. "A kampány fő elemei olyan gyümölcsök, amelyek szinte már hozzátartoznak a nyár érzéséhez" - írták.

A segélyszervezet a vérellátó szolgálattal közösen a közösségi médiában edukációs posztokkal és hasznos információk megosztásával is rámutat arra: a véradás az önzetlen segítségnyújtás egyik legegyszerűbb formája, amely kiemelt jelentőségű a nyári időszakban is.

Emlékeztettek: bárki adhat vért, aki egészségesnek érzi magát és elmúlt már 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét. Fontos, hogy a véradásra indulók fogyasszanak megfelelő mennyiségű ételt és folyadékot, valamint vigyenek magukkal személyi igazolványt, lakcímkártyát és TAJ-kártyát - olvasható a közleményben.

Címkék: kampány, vér, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -