Hírek
2021. Július 03. 16:03, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Postán rendelt drogot Kínából
Befejezték a nyomozást a rendőrök azzal a szegedi férfival szemben, aki postai úton rendelt bika fantázianevű új pszichoaktív anyagot.
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága 2020. június 4-én tett feljelentést, miszerint a 29 éves férfinak a nevére és címére Kínából egy gyanúsnak vélt csomag érkezett. A doboz átvizsgálásakor a pénzügyőrök, mintegy 30 gramm tömegű piros és sárga masszaszerű anyagot találtak. A nyomozás során a vegyész szakértő megállapította, hogy a massza új pszichoaktív anyagot tartalmazott, amelynek hatóanyag tartalma, meghaladta a csekély mennyiség felső határát – közölte a rendőrség.
A férfit a nyomozók új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Az eljárás iratait a rendőrök a napokban vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
