Hírek
2012. Március 07. 08:30, szerda |
Belföld
Forrás: hvg.hu
Órák óta nem működik a Facebook
Szerda reggel órákra elérhetetlenné vált a legnépszerűbb közösségi oldal, a Facebook - írja az Index.
Hivatalos magyarázat egyelőre nincs a történtekre, a Google legfrissebb keresési eredményeit alapul véve a hiba világszerte több helyen, elszórtan, például Olaszországban, Németországban, Romániában, Indonéziában jelentkezett, de érkezett hozzászólás Nepálból is. Budapest néhány pontján reggel hét óra után pár perccel az oldal ismét elérhető volt, de a főváros más részein és világszerte még akadnak fennakadások - részletezi az Index.
A Twittert fél nyolc körül kezdték elárasztani a tweetek a Facebook leállásáról. Néhány helyen még mindig elérhető a közösségi háló, a Downforeveryone és a downorjust.me monitoroldal szerint is. A Downrightnow.com grafikonja ugyanakkor teljes szolgáltatáskiesést mutat. Tapasztalatok alapján amerikai IP-címről továbbra is elérhető a szolgáltatás.
Az Anonymous hekkercsoport korábban többször is azzal fenyegetőzött, hogy összehangolt támadásokkal teszi lehetetlenné a Facebook működését, azonban egyelőre semmi jele annak, hogy ilyesmiről lenne szó. (A hekkercsoport egyébként tavaly november 5-én, Guy Fawkes napjára hirdetett akciót.)
hvg.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
