Hírek
2020. Július 19. 15:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Rekordmagas a betegek száma Csehországban
Rekordmagasra nőtt a koronavírus-járvány fertőzöttjeinek a száma Csehországban.
A vasárnapi kora reggeli órákban 4764 fertőzött volt az országban, ami mintegy harminccal több, mint az április közepi eddigi rekord - derül ki a cseh egészségügyi minisztérium honlapján közölt legújabb adatokból. Szombaton 113 új esetet regisztráltak a laboratóriumi vizsgálatok során, a napi növekedés immár ötödször egymás után újra meghaladja a száz esetet.
Március elsejétől, amikor a fertőzés megjelent, vasárnapig 13 855 személynél mutatták ki a Covid-19 betegséget, közülük 8733 már meggyógyult. A halálos áldozatok száma 358.
A legrosszabb helyzetben a Morvasziléziai régió van, ahol pénteken délután újra kötelezővé tették az arcmaszkok használatát a tömegközlekedésben és a zárt helyiségekben. Eddig ez csak a lokális fertőzésgócként kezelt Karviná városban volt kötelező. Az egész régióban bevezették a kórházak és az idősotthonok látogatásának tilalmát, korlátozzák a vendéglátóipari egységek nyitvatartását. Higiéniai szakemberek különösen veszélyesnek tartják, hogy a betegség elkezdett a 65 éven felüliek körében terjedni. Országos méretben az új megbetegedések fele esik a Morvasziléziai régióra.
Helyi fertőzésgócok vannak egyebek között a dél-morvaországi Uherské Hradiste és a Prágától északra fekvő Melník környéken is. Mindkét helyen a konkrétan érintett településeken újra kötelezőek az arcmaszkok, és felújítottak több korábbi korlátozást is.
Mindezek ellenére a cseh egészségügyi tárca és a higiéniai szakemberek azt állítják, hogy az általános járványhelyzet továbbra is jó és ellenőrzés alatt van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
