Hírek
2022. November 21. 13:51, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Részegen macsatéval támadt rá a disznókra
Két állatot olyan súlyosan megsebesített, hogy az egyik elpusztult, míg a másik sértés marandó egészségkárosodást szenvedett, illetőleg két további állatot is megsebesített.
A Kaposvári Járási Ügyészség állatkínzás bűntette és más bűncselekmények miatt gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a negyvenes éveiben járó, többszörösen büntetett előéletű Kaposvár környéki férfit, aki a sikertelen lopási cselekményt több állat megkínzásával bosszulta meg.
A vád szerint az ittas vádlott 2022 szeptemberében a kerítést megrongálva betört az állattenyésztéssel foglalkozó sértett ingatlanára azért, hogy onnan ellopjon egy sertést. A férfi magával vitt egy bozótvágó kést, azonban ittassága miatt a kiszemelt állatot leölni nem, csak megsebesíteni tudta. A vádlott ettől annyira indulatos lett, hogy a macsétával válogatás nélkül ütlegelni kezdte a disznókat, és a részeg őrjöngése során két állatot olyan súlyosan megsebesített, hogy az egyik elpusztult, míg a másik sértés marandó egészségkárosodást szenvedett, illetőleg két további állatot is megsebesített.
A férfit a Kaposvári Rendőrkapitányság nyomozói két napon belül azonosították és elfogták.
Az ügyészség a többszörös visszaesőnek minősülő férfit gyorsított eljárásban a Kaposvári Járásbíróság elé állította. A bíróság a férfi bűnösségét az ügyészi váddal egyezően állapította meg, és ezért őt 3 év fegyházbüntetésre és 4 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ítélet ellen az ügyészség hosszabb tartamú fegyházbüntetés kiszabása érdekében fellebbezett.
A fényképek a nyomozó hatóság helyszíni szemléjén készültek, az egyiken a bűncselekményben nem sérült állatok láthatóak. a másikon az állatok elhelyezésére szolgáló istálló.
Fotó: Ügyészség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
