Hírek
2017. Április 28. 13:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Riasztották a magyar Gripeneket egy utasszállító gép miatt

Riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit pénteken délelőtt egy Münchenből Nagyszebenbe tartó repülőgép miatt, mert az nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással
- tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium az MTI-t. A NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségben lévő vadászgépeit, amelyek azonosították és a határig kisérték a repülőgépet.
A Boeing 737 típusú utasszállító repülőgép 11 óra 18 perckor lépett be Magyarország légterébe. A repülőgép a repülési tervtől nem tért el, de nem vette fel a kapcsolatot a polgári irányítással.
A Gripenek hatásos fellépését követően a civil gép rádiókapcsolatot létesített 11 óra 36 perckor a légiforgalmi szolgálattal - közölte a tárca.
A Flightradar24.com online élő radarképe szerint a Tarom román nemzeti légitársaság menetrend szerinti járatát teljesítő Boeing 737-es személyzete nem vette fel a kapcsolatot a légiforgalmi irányítással.
A román Tarom légitársaság megerősítette, hogy a München-Nagyszeben-Bukarest útvonalon közlekedő járatának nem sikerült kapcsolatba lépnie a magyar polgári légiforgalmi irányítással.
Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint a gépnek más országok irányító központjaival sikerült kapcsolatot teremtenie, ahogy a kísérő vadászgépek egyik pilótájával is. Az utasok egy pillanatig sem voltak veszélyben - olvasható a közleményben.
A Tarom közlése szerint mind a román, mind a magyar hatóságok vizsgálják, hogy miért nem sikerült idejében kapcsolatot teremtenie a személyzetnek a magyar polgári légi irányítással.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót