Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2018. December 28. 12:54, péntek | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sokat kell inni és mozogni a súlyfelesleg elkerüléséért

Sokat kell inni és mozogni a súlyfelesleg elkerüléséért

Nem kell lemondani az ünnepi fogásokról, de mértékkel kell enni, és sok folyadékot kell fogyasztani a súlyfelesleg elkerüléséért - közölte Somogyi-Kovács Anita dietetikus pénteken az M1 aktuális csatornán.

A szakértő azt mondta, tejföl helyett joghurtot, fehér kenyér helyett pedig teljes kiőrlésű kenyeret javasolt enni, továbbá fontos a mozgás ilyenkor is.

Felhívta a figyelmet, az alkohol dehidratáló hatású, ezért érdemes minden pohár után 2-3 deciliter vizet is inni. A koktélok helyett, amelyek akár 700 kalóriát is tartalmazhatnak, inkább száraz, fehér bort vagy pezsgőt igyunk - javasolta.

Címkék: evés, ivás, súlyfelesleg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 03. 10:11, szombat | Életmód

Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás is lesz idén

Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás, valamint meteorrajok is megfigyelhetők lesznek idén az égbolton.

2026. Január 02. 10:12, péntek | Életmód

Erdő Péter: a békét kérjük az új esztendőben Európa és az egész világ számára

A békét kérjük az új esztendőben mindannyiunk, Európa és az egész világ számára - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek újév napján az esztergomi bazilikában.

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Életmód

Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái