Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2019. Január 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sokfelé lesz erős, viharos a szél

Sokfelé lesz erős, viharos a szél

Az erős szél miatt a fél országra csütörtökre is figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez szerda este eljuttatott veszélyjelzés szerint az ország nagy részén jelenleg is elsőfokú riasztás van érvényben. Az ország nyugati felében viharossá is fokozódhat a szél. A 70 kilométer/óra feletti széllökések Sopron, a Dunántúli-középhegység és a Budai hegyek környezetében lehetnek gyakoribbak. Éjszaka átmenetileg csillapodik majd a szél, de a Dunántúlon továbbra is időnként viharos lökésekre kell majd számítani.

Az erős szél miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére csütörtökre is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Napközben ismét viharossá fokozódik nagy területen az északnyugati szél, nyugaton 70 kilométer/óra feletti, a hegyekben 80-85 kilométer/óra körüli széllökések is előfordulhatnak.

Elszórtan havazás, hózápor is kialakulhat. A Dunántúli-középhegységben néhány centiméter hó hullhat. Síkvidéken nagyjából maximum 1 centiméteres hó várható.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a nappali csúcsérték mínusz 2 és plusz 2 fok között valószínű.

Címkék: időjárás, szél, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld

Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé

Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi