Hírek
2018. Május 24. 16:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Súlyosbították a társukat autópályán hagyó öt férfi büntetését - Halál lett az esetből
Súlyosbította a Nyíregyházi Törvényszék azoknak a férfiaknak a büntetését, akik 2015-ben az autópályán hagyták ittas társukat, akit ezután egy autó halálra gázolta
- közölte a bíróság sajtószóvivője csütörtökön az MTI-vel. Toma Attila közleményében azt írta, hogy a másodfokú tanács segítségnyújtás elmulasztásának bűntette miatt - az első fokon kiszabott pénzbüntetést súlyosbítva - egy év felfüggesztett börtönre ítélte B. J. elsőrendű vádlottat. A vádlott négy társára korábban kiszabott pénzbüntetést 150 ezer, illetve 200 ezer forintra növelte a másodfokú bíróság.
A törvényszék által megállapított tényállás szerint a vádlottak 2015. szeptember 11-én este Győrből Demecserbe utaztak kistehergépkocsival. Egy utastársuk berúgott, agresszíven viselkedett, ki akart szállni a járműből, menet közben az ajtót nyitogatta. A kijutását megakadályozták, majd a kálmánházi pihenőhely közelében, a leállósávon megálltak és mindannyian kiszálltak az autóból.
Az ittas férfi a vádlottak többszöri kérése ellenére sem akart visszaszállni a kocsiba, így a leállósávon hagyták, és elindultak az autóval Nyíregyháza felé. Nem sokkal később az elsőrendű vádlott telefonon értesítette a rendőrséget, majd visszaindultak oda, ahol a társukat hagyták. Időközben azonban elgázolták a forgalmi sávban lévő férfit, aki a helyszínen meghalt.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
