Hírek
2020. Szeptember 22. 10:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Szigorodik a feltételes szabadságra bocsátás lehetősége
A hozzátartozók sérelmére elkövetett súlyos személy elleni erőszakos bűncselekmények áldozatainak fokozottabb védelme érdekében szigorodik az elkövetők feltételes szabadságra bocsátásának lehetősége.
A törvényjavaslat hétfői, parlamenti vitájában a szigorítást ismertető Völner Pál, az igazságügyi tárca államtitkára elmondta, hogy a legsúlyosabb, az emberi életet szándékosan támadó bűncselekmények elkövetőit - amennyiben határozott ideig tartó szabadságvesztésüket töltik - nem lehet feltételesen szabadságra bocsátani. Ide tartozik a kiemelt tárgyi súlyú bűncselekmények kísérlete is - tette hozzá.
Az abszolút kizárással érintett kör mellett a közel ilyen tárgyi súlyú bűncselekmények esetén is indokolt a szigorítás, hogy főszabályként kizárhassák a feltételes szabadságra bocsátást - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
