Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2018. Február 28. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szinte az ország minden pontján volt fennakadás

Szinte az ország minden pontján volt fennakadás

A havazás szinte az ország minden pontján okozott fennakadást kedden - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője szerda reggel az MTI-t.

Az M7-esen baleset miatt lezárták a kőröshegyi völgyhíd Budapest felé vezető oldalát.

Mukics Dániel elmondta: a havazás miatt kialakult közlekedési balesetekhez kilencvenötször riasztották a tűzoltókat; negyven esetben elakadt vagy úton keresztbe fordult, ötvenötben pedig árokba csúszott járművekhez.

Éjfél óta nyolcszor volt szükség a tűzoltók beavatkozására a havazás miatt a reggel hat órai adatok szerint.

Továbbra is több alsóbbrendű útszakasz le van zárva.

Áramkimaradás most sehol nincs az országban. Kedden volt áramszünet Vas megye három településén: Bükön, Csepregen és Tormásligeten, összesen ötszáz fogyasztási helyen, de a szolgáltató néhány órán belül helyreállította az ellátást, így nem hűltek ki annyira a házak, hogy melegedőhelyet kellett volna megnyitni.

Az M7-es autópályán, a 121-es kilométerszelvényben, a kőröshegyi völgyhíd közepén, a Budapest felé vezető pályatesten szerdára virradóra kigyulladt egy pékárut szállító teherautó. Az üzemanyaga az úttestre folyt, és szintén meggyulladt. A tűzoltók a tüzet eloltották, személyi sérülés nem történt, de az oltóanyag az úttestre fagyott. Amíg ezt el nem távolítják és a hidat meg nem vizsgálják, hogy a hőterhelés nem károsította-e, addig le van zárva az érintett szakaszon az autópálya Budapest felé vezető fele, a forgalmat a 7-es útra terelik - mondta a helyettes szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt