Hírek
2012. Szeptember 05. 11:04, szerda |
				Belföld				
Forrás: MTI
				
				Szja felajánlások - A civil szervezeteknek igazolniuk kell a jogosultságot
				A civil szervezeteknek igazolniuk kell, hogy megfelelnek a feltételeknek, ha hozzá akarnak jutni az szja-ból számukra felajánlott 1 százalékhoz.
	A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében ismerteti: augusztus 31-ig kipostázta azokat a leveleket, amelyekben közel 31 ezer civil szervezetet tájékoztatott a számukra az szja-ból felajánlott összeg várható nagyságáról, és azon törvényi feltételekről, amelyek meglétét a levél kézbesítését követő 30 napon belül igazolniuk kell.
	Az adóhatóság felhívja a figyelmet arra: a civil szervezetet nem illeti meg az szja-ból felajánlott 1 százalékos összeg, ha nem teljesíti a törvényben foglalt feltételeket. Különösen, ha 2012. augusztus 1. és a 1237A számú adatlap keltének időpontja közötti időszakban lejárt esedékességű köztartozása állt fenn, amelyre nem kapott fizetési halasztást vagy részletfizetést; ha az adatlapot nem nyújtotta be a NAV-hoz a felhívó levél kézbesítését követő 30 napon belül, illetve késedelmét – alapos indokkal – nem mentette ki. Kivételes méltányosságot érdemlő esetben azonban az adóhatóság eltekinthet az ismertetett feltételek meglététől.
	A törvényi feltételek meglétének igazolására szolgáló 1237A számú adatlap a hivatal közleménye szerint idén sem képezi a felhívó levél mellékletét, mivel szeptember 1-jétől a NAV honlapjáról letölthető. Az adatlapon a szervezet képviselője közölheti az adóhatósággal a szervezet főbb adatait, valamint lehetősége van arra, hogy megtegye a törvény által előírt nyilatkozatokat. Fontos, hogy a kedvezményezett az adatlapon a hatályos adatokat tüntesse fel; az adatmódosítás a 12T201 számú adat- és változásbejelentő lap benyújtásával történhet.
	A civil szervezetek az adatlap kitöltésével kapcsolatosan bővebb tájékoztatást kérhetnek telefonon a NAV Általános Tájékoztató Rendszerén (06-40/42-42-42) keresztül, továbbá a 1237A számú adatlap kitöltési útmutatójában részletes ismertető található a kedvezményezhetőség törvényi feltételeiről és azok igazolásáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
