Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2013. Szeptember 07. 22:33, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Talaj menti fagyra is számíthatunk

Talaj menti fagyra is számíthatunk

Bár vasárnap is nyáriasan meleg idő várható a délután folyamán, a leghidegebb hajnali órákban helyenként már csak 1-2 Celsius-fok körül alakul a levegő hőmérséklete, talaj menti fagyra is számíthatunk.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat este az MTI-hez eljuttatott közlésében azt írta: az alkalmazott kritériumoknak megfelelő veszélyes időjárási esemény az ország döntő részén nem várható. Ugyanakkor hozzátették: a vasárnap hajnali órákban a Nyírségben kisebb területen, illetve az Északi-középhegységben a fagyzugos helyeken talaj menti fagyra lehet számítani.

Az előrejelzés szerint napközben többnyire derült, napos, száraz idő várható. Általában mérsékelt marad a légmozgás, de a Kisalföldön napközben helyenként megélénkül a déli, délkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 5 és 12 fok között várható, de az Északi-középhegység völgyeiben és a Nyírségben 1-2 fok körül is alakulhat a hőmérséklet. A nappali maximumok várhatóan 24 és 28 fok között alakulnak.

Nagy-Britannia felett ciklon örvénylik, amelynek hidegfrontja az Északi-tengeren és Németországon át a Pireneusokig húzódik. Ennek hatására Nyugat-Európában erősen felhős az ég, és több helyen esik az eső. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 20 fok körül, a fronttól keletre viszont 30 fok felett alakul. A Kelet-európai-síkság időjárását ugyancsak ciklon határozza meg, emiatt ott is felhős, csapadékos, de jóval hűvösebb az idő, a délutáni órákban is alig melegszik 10 fok fölé a levegő. A két ciklonális rendszer között magasnyomás helyezkedik el. Ennek területén többnyire napos idő van, csapadékról sem érkezik jelentés. A sok napsütés hatására a hidegebb légtömeg ellenére 19, 26 fok között alakul a legmagasabb nappali hőmérséklet, ennél melegebb csak a Földközi-tenger partvidékén van. A hajnalok azonban hűvösek, helyenként fagypont közelébe süllyed a hőmérséklet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.