Hírek
2015. Június 05. 18:34, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Több településen is meghaladta a levegő ózontartalma az egészségügyi határértéket
Több településen is meghaladta a levegő ózontartalma az egészségügyi határértéket - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) pénteken az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a magas ózonkoncentráció miatt hat település - Sopron, Mosonmagyaróvár, Szentgotthárd, Esztergom, Ajka és Veszprém - levegőjét kifogásoltnak minősítették.
Az ÁNTSZ azt javasolja, hogy a gyermekek, a kismamák, az idősek, az asztmában és egyéb légzőszervi, illetve keringési betegségben szenvedők a déli, délutáni órákban minél kevesebb időt töltsenek a szabadban, tartózkodjanak az aktív testmozgástól.
A meteorológiai előrejelzés, valamint a legfrissebb légszennyezettségi adatok szerint a városok levegő-egészségügyi helyzetében szombat reggelig nem várható lényeges változás - írta az ÁNTSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
