Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2019. Január 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

A cégbírósági adatok alapján tavaly 27 647 vállalkozás jött létre, de ennél több szűnt meg. Az idén nőhet a cégalapítások száma - derül ki az Opten keddi közleményéből.

A céginformációs szolgáltató elemzése szerint 2018-ban a kereskedelem volt a cégalapítások legnépszerűbb területe, 6243 vállalkozás létesült ilyen tevékenységgel. Az építőiparban 5017 vállalkozást alapítottak, 2972 új cég szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel, 1989 társaság pedig adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységgel kezdte meg a működését. A feldolgozóiparban 1673 vállalkozás létesült 2018-ban, vendéglátásban és szálláshelykiadásban 1658 új cég érdekelt - írták.

A területi eloszlásban továbbra is a fővárosra jut a legnagyobb arány. A tavalyi cégbírósági bejegyzések szerint Budapest 48,2 százalékos részesedésétől a vidéki nagyvárosok jelentősen lemaradtak: Debrecenben 466, Szegeden 437, Pécsen 325, Nyíregyházán 320, Győrben 311 új vállalkozás jött létre 2018-ban.

Címkék: cég, cégalapítás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -