Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2012. Június 20. 05:00, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Túl sok sót esznek a gyerekek

Túl sok sót esznek a gyerekek

Különösen a gyorséttermi láncokban kapható ételekben - amelyeket a gyerekek előszeretettel fogyasztanak - túl sok a só

- mutatott rá egy tanulmány. Egy-egy ilyen étel annyi sót tartalmaz, mint amennyit egy nap lehetne megenni - írja a BBC.

A napi ajánlott sómennyiség gyerekek esetében maximum 4 gramm. A kutatás keretében több mint 160 kapható étel és élelmiszer sótartalmát vizsgálták, amelyek nagy része meghaladta az ajánlott sómennyiséget.

A tanulmányra reagálva a gyorséttermi láncok azt mondták, átvizsgálják az ételek sótartalmát. A hamburgerek és sült krumplik nagy része ugyanis háromszor annyi sómennyiséget tartalmaz, mint kellene.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:33, csütörtök | Életmód

Négy alkotót választottak idén a nemzet művészének

Négyen nyerték el idén a legrangosabb magyarországi művészeti elismerésnek számító Nemzet Művésze díjat, amelyet szerdán adtak át Budapesten, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) székházában, a Pesti Vigadóban.

2025. November 05. 07:34, szerda | Életmód

Az év legnagyobb teliholdja lesz látható szerdán éjjel

Szerda éjszaka földközelbe ér a novemberi telihold, majd másnap szoros közelségbe kerül a Fiastyúk csillaghalmazzal - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló kedden az MTI-t.