Hírek
2019. Március 24. 14:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Új animációs sorozatot a rendőrség
A közlekedési balesetek megelőzősére, Kreszmenők címmel indít új animációs sorozatot a rendőrség - mondta az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály Balesetmegelőzési Osztályának megbízott vezetője az M1-en szombaton.
Berzai Zsolt rendőr alezredes hozzátette: a sorozat nem a szankcionálható kihágásokat taglalja, hanem inkább ajánlásokat tesz a mindenki számára biztonságos közlekedés érdekében.
Elmondta: az első rész a láthatósági mellény viseletének fontosságára hívja fel a figyelmet, míg a jövő héten megjelenő második epizód a kerékpáros fejvédő használatáról szól. A témákat indokolva azt mondta, évente átlagosan nyolcvan kerékpáros veszti életét Magyarország közutjain, ebből a legtöbb eset a láthatóság hiányával, illetve a baleset okozta komoly fejsérüléssel függ össze.
A sorozat hanganyaga a rádiókban is hallható lesz a következő hetekben - fűzte hozzá Berzai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
