Hírek
2020. Február 21. 06:49, péntek |
Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:
Újabb késes támadás történt Londonban

Késelés volt csütörtökön egy londoni mecsetben. A támadásban a mecset müezzinje sérült meg.
A Scotland Yard első beszámolójában azt közölte, hogy gyilkossági kísérletként kezeli az incidenst.
A londoni rendőrség csütörtök esti újabb közleményében leszögezte, hogy nem tekinti terrorcselekménynek a támadást.
A késelésben, amely az észak-londoni Regent's Park közelében, a London Central Mosque nevű hatalmas mecsetben történt, a Scotland Yard beszámolója szerint egy 70-es éveiben járó férfi sérült meg. A helyszíni ellátás után kórházba szállították, állapota nem életveszélyes.
A mecset csütörtök esti tájékoztatásában közölte, hogy a késes támadás a hívőket imára szólító müezzint érte a délutáni ima kezdetén.
A mecsetet fenntartó iszlám kulturális intézmény is megerősítette, hogy a müezzin - bár súlyosan megsérült - nincs életveszélyes állapotban.
A közlemény szerint a támadót a mecsetben imádkozók fogták le a rendőrök érkezéséig.
A rendőrök a helyszínen, a mecset belterületén őrizetbe vettek a férfit gyilkossági kísérlet gyanújával.
A Scotland Yard csütörtök esti tájékoztatása szerint a gyanúsított 29 éves, és a mecsetet rendszeresen látogatta.
A helyszínen készített fotókon azt látszik, hogy a rendőrök egy fehér bőrű, kapucnis piros pulóvert és farmernadrágot viselő mezítlábas fiatal férfit tartanak fogva a mecset padlójára szorítva.
A mecset közösségének tagjai a BBC televíziónak szintén azt mondták, hogy a támadó hónapok óta látogatta a mecsetet és részt vett az imákon. Az egyik szemtanú szerint a késelő csütörtökön a müezzin közelében imádkozott, majd odament az idős férfihez és a vállán megszúrta.
A nyilatkozó elmondása szerint a támadó az incidens alatt végig szótlan volt.
Boris Johnson brit miniszterelnök csütörtök esti Twitter-bejegyzésében mélységes szomorúságának adott hangot a londoni mecsetben történt késelés miatt és együttérzésről biztosította a sérültet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.