Hírek
2019. Május 11. 07:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Újabb megfigyelőket vett nyilvántartásba az NVB

A három, Fidesz-KDNP által bejelentett megfigyelő a kisvárdai, a vásárosnaményi és a mátészalkai egyéni választókerületi választási irodánál ellenőrzi a levélszavazatok gyűjtését.
A választási eljárásról szóló törvény szerint a levélben szavazók bármely országgyűlési egyéni választókerületi választási irodában is leadhatják szavazatukat, a magyarországi szavazásra rendelkezésre álló időszakban.
A leadott levélszavazatokat az iroda folyamatos felügyelete alatt álló urnába lehet bedobni, a listát állító jelölőszervezetek által megbízott megfigyelők pedig jelen lehetnek az urna felügyelete során. A listát állító jelölőszervezet választókerületi székhelyenként két megfigyelőt jelenthet be. A megfigyelőket május 16-án 16 óráig lehet bejelenteni a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB).
Mivel a bejelentések megfeleltek a törvényi előírásoknak, az NVB pénteken nyilvántartásba vette a Fidesz-KDNP három megfigyelőjét. A megfigyelők Kisvárdán, Vásárosnaményben és Mátészalkán lehetnek jelen a levélszavazatokat gyűjtő urna felügyelete során.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Nagy István: zajlik az érintett telepek teljes mentesítése és ha nem lesz újabb fertőzés, akkor heteken belül feloldhatják a korlátoz
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig