Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2019. Január 30. 12:24, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Uniós támogatásokra hivatkozva csalt ki ismerőseitől pénzt egy szegedi férfi

Uniós támogatásokra hivatkozva csalt ki ismerőseitől pénzt egy szegedi férfi

Uniós támogatásokra hivatkozva csalt ki ismerőseitől 120 millió forintot egy szegedi férfi, az ügyészség indítványozta letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a gyanú szerint a férfi 2016 februárja és 2018 júliusa között tizenegy embertől kért kölcsön pénzt különböző beruházásokra. A sértettek között volt, aki több mint 40 millió forintot adott. A férfi a gyanú szerint a kölcsönöket nem is akarta visszafizetni.

Az ügyészség indítványozta a letartóztatás elrendelését, a többi közt azért, mert a férfi ellen hasonló jellegű bűncselekmények miatt már több büntetőeljárás folyik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

2026. Május 15. 07:51, péntek | Belföld

A kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből

A gazdasági és energetikai miniszter elrendelte 150 millió liter 95-ös kísérleti oktánszámú motorbenzint és 425 millió liter motorikus gázolaj felszabadítását a kőolajtermékek biztonsági készletéből.