Hírek
2020. Január 17. 10:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét
Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét, amelynek országos megnyitó istentiszteletét Budapesten, a Kálvin téri református templomban tartják - közölte a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) az MTI-vel.
A MEÖT és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közös programsorozatát megnyitó szertartást Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Kondor Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének püspöke, a MEÖT alelnöke vezeti.
Az imahét napjain a különböző felekezetű gyülekezetek közösen tartanak istentiszteleteket és imádkoznak a keresztények egységéért.
Az idei ökumenikus imahét anyagát a máltai keresztények készítették, mottója az Apostolok cselekedeteiből vett idézet: "...nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk..." - olvasható a közleményben.
Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, az eseményen először még csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és csak az egyesült államokbeli Graymoorban tartották meg. A program Magyarországon mintegy két évtizedes hagyományra tekint vissza.v
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
