Hírek
2016. Április 08. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének
A kormány tiszteletben tartja a Kúria döntését a vasárnapi pihenőnappal kapcsolatos népszavazásról, döntsék el az emberek, mit szeretnének - mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
Kovács Zoltán ezzel együtt kiemelte: céljuk továbbra is az, hogy a lehető legtöbb embernek ne kelljen dolgoznia vasárnap.
A kormányszóvivő az oktatás ügyéről azt mondta: a különböző szervezetek részéről továbbra is vannak polgári engedetlenségi és sztrájkkezdeményezések, de - mint mondta - a tárgyalások eredményesen folynak.
Kovács Zoltán kiemelte: az oktatási kerekasztalon mindenkinek megvan a lehetősége, hogy elmondja mivel elégedetlen és milyen megoldási javaslatai vannak. A kormány várja ezeket a javaslatokat - mondta a kormányszóvivő, és hangsúlyozta, hogy a cél közös: egy jól működő oktatási rendszer létrehozása. Meg kell találni a közös nevezőt, hogyan lehet ezt megvalósítani - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
