Hírek
2020. Február 24. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Véget ért a karantén a Vuhanból hazaszállított németeknek

Hazatérhetett vasárnap 20 német, akiket az új típusú koronavírus okozta fertőzés veszélye miatt helyeztek karanténba két hete Berlinben, miután megérkeztek a járvány gócpontjából, a kínai Vuhanból.
A Német Vöröskereszt (DRK) fővárosi klinikáján kialakított karantént 16 felnőtt és 4 gyermek hagyhatta el, a két hét alatt négyszer elvégzett teszt alapján a kórokozó nincs jelen szervezetükben.
Egy héttel korábban egy 122 fős, szintén Vuhanból Németországba szállított csoport térhetett haza a karanténból, amelyet egy laktanyában alakítottak ki a Rajna-vidék-Pfalz tartományban fekvő Germersheim melletti légi támaszponton. Az ugyancsak négyszer megismételt vizsgálatok náluk sem mutatták ki a koronavírust.
Németországban eddig 16 embernél állapítottak meg fertőzést. Többségüket már gyógyultnak nyilvánították és hazabocsátották.
Szombaton viszont hazaérkezett hat olyan német, akiket legalábbis közvetve érint a járvány. Ők a japán partoknál, Jokohamánál vesztegzár alá vett a Diamond Princess nevű üdülőhajó azon utasai közé tartoznak, akiknél nem mutatták ki a vírust, és így távozhattak a fedélzetről. Egy olasz repülőgéppel érkeztek a berlini Tegel repülőtérre szombat reggel. Az orvosi vizsgálatok után a DRK közreműködésével szállították el őket a terminálról. A két hétig tartó tengeri karantén után újabb 14 nap elzártság vár rájuk, de ezt az időt nem kórházban vagy valamilyen kijelölt szálláson, hanem az otthonukban tölthetik el.
A tüdőgyulladást okozó új koronavírus decemberben jelent meg a közép-kínai Vuhanban. Az ázsiai ország egészében csaknem 77 ezer megbetegedést regisztráltak a hatóságok, a legtöbb fertőzést a gócpont környékéről jelentették. A halálos áldozatok száma elérte a 2445-öt. Világszerte további mintegy 1500 fertőzöttről és több mint húsz halálesetről tudnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -