Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2012. Április 27. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: mno / MTI

Végre megkaphatják az elmaradt bérüket

Végre megkaphatják az elmaradt bérüket

A munkaügyi központ csütörtökön átutalta a felszámolás alatt lévő Malévnál a márciusi bérek kifizetéséhez szükséges támogatást a felszámolónak.

Áll a Budapest Főváros Kormányhivatala Munkaügyi Központ MTI-nek eljuttatott válaszában.

A munkavállalókkal szembeni bértartozások rendezéséhez a munkaügyi központ a Bérgarancia Alapból, a felszámoló támogatási kérelme alapján állapíthat meg támogatást. Az eljárást lassította, hogy a felszámoló első, 2012. április 13-i beadványa hiányos volt. A hiánytalan kérelmet április 24-én nyújtotta be a Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft. A támogatói döntés még aznap megszületett – áll a közleményben.

Hozzáteszik: a munkaügyi központ kiemelt figyelemmel kíséri a Malév megszűnése miatt hátrányos helyzetbe került, elbocsátott munkavállalók ügyeit. Kihelyezett szolgáltatásokkal, információs napokkal, állásbörzékkel segíti a leépített munkavállalók mielőbbi elhelyezkedését.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.