Hírek
2018. Május 22. 10:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Visszajelzéseket vár a katasztrófavédelem a VÉSZ fejlesztéséhez
A felhasználók javaslatait, észrevételeit is várja a katasztrófavédelem a Veszélyhelyzeti Értesítési Szolgáltatás (VÉSZ) fejlesztéséhez
- mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője kedd reggel az M1 aktuális csatornán. Hajdu Márton ismertette: négy éve üzemelték be a rendszert, azóta már átesett egy komolyabb ráncfelvarráson, de a fejlesztéshez továbbra is várják a felhasználók, köztük az újságírók tapasztalatait. A visszajelzéseket folyamatosan gyűjtik, és ha lehet, a következő frissítéskor beépítik a rendszerbe - fűzte hozzá.
Elmondta azt is, hogy egy-egy katasztrófa idején ugrásszerűen megnő a VÉSZ-applikáció felhasználóinak száma, akár 60-70 ezerre, nyugodtabb időszakokban pedig körülbelül 20 ezren lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
