Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2019. December 16. 07:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Visszatérnek a Gripenek Kecskemétre

Visszatérnek a Gripenek Kecskemétre

Kedden visszatelepülnek Kecskemétre a Magyar Honvédség Gripenjei - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-t.

Felidézték: a vadászgépek május 7-től fél évig Pápán állomásoztak, így a gyakorló- és kiképzőrepülések mellett a készenléti szolgálatot is a pápai bázisrepülőtérről látták el.

Mint írták: a JAS-39 Gripen vadászrepülők december 17-én, kedden a reggeli órákban települnek vissza Kecskemétre. A pápai feladatok végrehajtásához szükséges technikai eszközök visszaszállítása - a 8-as és az 52-es számú főúton - közúton, valamint vasúton történik, így december 17-19. között megnövekedett közúti forgalomra és hanghatásra lehet számítani.

A HM május elején közölte, hogy Kecskemétről ideiglenesen Pápára települnek a Magyar Honvédség vadászrepülői. A NATO Biztonsági beruházási program, valamint a Modern városok program keretében fejlesztették a kecskeméti légibázist.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni

2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok

A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.