Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2012. December 19. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

VM: történelmi döntést hozott az Országgyűlés

VM: történelmi döntést hozott az Országgyűlés

Történelmi döntést hozott 2012. december 17-én a magyar Országgyűlés azzal, hogy Magyarország Alaptörvényét kiegészítette a termőföld, az erdők és a vízkészlet, valamint a biológiai sokféleség legmagasabb szintű védelmével, fenntartásának és megőrzésének kötelességével.

A mezőgazdaságból élők számára stabilitást, kiszámíthatóságot hoz, s a biztos tervezés lehetőségét. Hosszú távon szabályozza a földszerzést: a jövőben magyar földet magyar földműves vásárolhat majd. Ezzel új korszak kezdődik a mezőgazdaságban. Az alkotmány nemzeti kincsként óvja a külhoniak és belföldiek spekulációjától közös örökségünket, megélhetésünk alapját, a magyar földet.

Címkék: országgyűlés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld

Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza

Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten

Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.